The Joomla! Extensions Directory ™


CaptchaFa Plugin

This Captcha plugin works with any Joomla extension capable of using the Joomla core captcha plugin system. It uses the CaptchaFa system from http://www.captchafa.net that uses Farsi alphabets.
---------------------------------
این پلاگین کپچا بدلیل آنکه براساس سیستم کپچای جوملا نوشته شده است با تمامی افزونه های جوملا که از سیستم کپچای جوملا استفاده می کنند سازگار می باشد.

پچافا یک سامانه شناسایی مبتنی بر آزمون چالش و پاسخ می باشد که با مطرح کردن مساله ای که پاسخ به آن برای انسان آسان و برای ماشین دشوار می باشد سایت ها، وبلاگها و پروتال های مبتنی بر شبکه را از خطر حملات رباتهای اینترنتی مصون می دارد.

در کپچافا شما نیاز ندارید که لغات بی‌‌معنی‌ و به شدت در هم ریخته لاتین را وارد کنید، در عوض به وارد کردن لغات با معنی فارسی می‌پردازید که به میزان بسیار کمتری دچار کجی و ناواضحی شده‌اند.

استفاده از لغات با معنی‌ و میزان اندک ایجاد ناواضحی‌ها و کجی‌ها این امکان را فراهم می‌کند که کاربر به راحتی و بدون هیچ گونه زحمتی بتواند کپچافا را خوانده و وارد کند.

از آنجایی که‌در زبان فارسی حروف به یکدیگر متصل هستند، تشخیص مرز میان آنها توسط ابزارهای OCR، مخصوصا در حالتی‌ که تغییر شکل رخ داده باشد کار بسیار بسیار دشواری است.در واقع خواندن کپچافا برای کاربران ایرانی ساده و برای ابزارهای ضدامنیتی بسیار مشکل است.

Report Extension

 

Images